Skip to main content

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, у складу са својим надлежностима и пословима повереним од стране Министарства, наставља да јача сарадњу са школским управама у Србији. У том циљу делегација Завода посетила је и Школску управу Нови Сад. Начелник Школске управе Нови Сад Милан Грујин и просветни саветник др Предраг Вајагић, научни сарадник, примили су делегацију Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања коју су чинили в. д. директора проф. др Борис Стојковски, заменик директора, научни сарадник доц. др Милан Громовић, и помоћница директора и руководилац Центра за испите при Заводу Драгана Стојановић. 

У фокусу разговора био је ток припрема за реализацију завршног испита на крају основног образовања и васпитања. Домаћини су информисали представнике Завода о томе како читав процес напредује на територији коју покрива Школска управа Нови Сад. Истакнута је обострана намера да се све процедуре у вези са завршним испитом у потпутности испоштују и да се уложе максимални напори како би се овај важан процес одвијао без потешкоћа и био успешно приведен крају. 

Разговарало се и о томе како у будућности још више унапредити и припрему самог завршног испита, како из перспективе Завода, тако и из аспекта бољег припремања самих ученика, наставника и целокупног школског система. Од великог је значаја била и тема даљег побољшања образовања и полагања завршног испита на језицима националних мањина, будући да се на подручју ове школске управе мала матура полаже на неколико матерњих језика. 

Осим завршног испита једна од тема било је и вредновање квалитета образовних установа на подручју Школске управе Нови Сад, како кроз спољашње вредновање, тако и кроз друге могуће заједничке активности. 

Разматране су и могућности даљег унапређивања сарадње са Школском управом Нови Сад у вези са учешћем школа са подручја њене надлежности у различитим међународним и националним истраживањима које спроводи Завод.