Високи стандарди у образовању на мањинским језицима

Држава Србија је и до сада примењивала највише стандраде када је у питању образовање ђака на језицима националних мањина, а брига о тој теми и исти тренд ће се наставити и у предстојећим годинама. Ово је истакнуто у срдачном и отвореном разговору између Покрајинског секретара Михаља Њилаша и директора ЗВКОВа Бранислава Ранђеловића, у кабинету секретара у Новом Саду. Посебно је истакнута потреба за добром припремом за све активности, везане за предстојећу велику матуру, како би се омогућила равноправност и једнаки услови за наставак школовања и студије за сву децу у држави, без обзира на ком језику су се школовала у претходним циклусима образовања.

Састанку су присуствовали и Данијела Ђукић, руководилац Центра за осигурање квалитета ЗВКОВа и Јанош Пушкаш, директор Педагошког завода Војводине