Обука за школске координаторе међународног PIRLS 2021 истраживања

24 и 25. 11.2020. године одржана је обука за школске координаторе међународног PIRLS 2021  истраживања. Обука је због актуелних  епидемиолошких околности  одржана на Зум платформи. Овом приликом присутнима се обратио др Бранислав Ранђеловићдиректор Завода, као национални координатор  и Данијела Ђукићруководилац Центра за осигурање квалитета рада установа, која је и одржала обуку за све присутне. Овом приликом 170 школских координатора полазника обуке имало је прилику да се упозна са значајем овог веома важног истраживања за образовни систем у земљи. Такође, на обуци су представљене њихове одговорности и задаци.  У веома пријатној радној атмосфери именовани школски координатори су имали прилику да слушају о њиховој  кључној улози у процесу имплементације студије у школама и спровођења тестирања ученика четвртих разреда.