Обука у Новом Саду за примену стандарда постигнућа за матерњи језик

29.08.2019. У Конгресном центру Мастер Новосадског сајма, одржана је обука за наставнике средњих школа који предају предмет Матерњи језик и књижевност. Полазници обуке били су наставници мађарског, словачког, румунског и русинског језика. Овај догађај су својим присуством подржали високи државни званичници и представници Националних савета националних мањина.

Скуп су отворили Државни секретар у МПНТР госпођа Анамарија Вичек, потпредседник покрајинске Владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине господин Михаљ Њилаш, директор Педагошког завода Војводине господин Јанош Пушкаш и директор Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања Др Бранислав Ранђеловић.

У уводном обраћању говорници су изразили задовољство и дали пуну подршку Заводу  у реализацији оваквих и сличних активности које доприносе неговању матерњег језика и квалитетном образовању ученика припадника свих националних мањина.