О дигиталној зрелости наших школа на ТВ Пинк

25.12.2020. Завод за вредновање квалитета образовања и васптиања и Министарство просвете, науке и технолошког развоја се дигитализацијом образовног система и дигиталном зрелошћу наших школа баве већ неколико година, кроз међународни СЕЛФИ пројекат. Кроз самопроцену је прошло више од 700 школа широм Србије, а овом самопроценом су обухваћени и ђаци и наставници. Додатна подршка у овој области стигла је кроз ЕРАСМУС+ пројекат А-СЕЛФИ, који Завод спроводи већ годину дана са партнерима из Ирске, Словеније и Литваније.

Ново доба донело је у наше школе потребу и за новом врстом писмености, и то брже него што смо очекивали. Ипак, због активности у оквиру дигитализације у претходном периоду, новонастала ситуација није затекла наш образовни систем неспремним. О томе и о заједничким активностима и сарадњом Завода, Фондације Propulsion и Иницијативе „Дигитална Србија“ кроз пројекат „Нова пискменост“, говорио је др Бранислав Ранђеловић, директор Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања гостујући на РТВ Пинк.