Прво PIRLS тестирање у Србији

01.03.2021. Србија учествује, заједно са још 67 земаља света, у међународном истраживању о читалачкој писмености, у оквиру кога се тестирају десетогодишњаци, односно ученици 4. разреда. Тестирањем треба да се добије одговор на питање колико ученици заиста разумеју прочитано. У ово истраживање укључено је 170 школа у Србији, а ученици ОШ “Јован Јовановић Змај” из Обреновца били су први који су имали прилике да опробају своја знања. У преосталим школама широм Србије, тестирање ће се спроводити током наредних шест седмица.

Директор Завода Др Бранислав Ранђеловић, у својству националног координатора PIRLS истраживања, руководилац Центра за међународна, национална испитивања и развојно-истраживачке послове Данијела Ђукић, у својству асистента националног координатора, као и Милица Јаковљевић Радовановић у својству Националног контролора истраживања, присуствовали су првом тестирању. Том приликом они су ученицима пожелели много успеха у раду и истакли да очекују да ће резултати у Србији бити изнад просека осталих земаља.

Прво PIRLS тестирање у Србији