Пројекат А-Селфи (дигитална зрелост школа)

28.09.2020. Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања и Центар за образовне технологије Западни Балкан реализују Дигитална школа – европски пилот програм који финансира Европска унија у оквиру ЕРАСМУС+ програма. Циљ програма је промовисање, препознавање и подстицање ефикасног коришћења технологија за разој дигиталног образовања. У овој фази реализације програма развијен је Оквир за добијање ознаке Дигитална школа који садржи опис области које су обухваћене развојним активностима, описе доказа о постигнућима које школе прилажу за сваку од области и линкове ка системским документима, иницијативама и пратећим референцама. Одабрана су два национална  ментора која ће пружати подршку одабраним школама на путу унапређења примене образовних технологија у процесу наставе и учења, као и целокупног функционисања школеУскоро ће бити промовисано веб-место пројекта, као и објављена листа од 20 школа из Републике Србије које ће, заједно са школама из Ирске, Литваније, Шкотске и Словеније учествовати у овом пилот програму.