Састанци са директорима школа и школским координаторима у оквиру ПИРЛС 2021 истраживања

09.10.2020. Одржани су први уводни састанци са директорима школа и именованим школским координаторима, школа које су узорковане у оквиру међународног истраживања читалачке писмености ПИРЛС 2021. Састанци су одржани онлајн на ЗУМ платформи, и то у 4 сесије. Директори из 170 школа и исто толико школских координатора имало је прилику да се упозна са основним карактеристикама истраживања и специфичностима имплементације у школама.

Директоре школа и школске координаторе поздравио је директор Завода Др Бранислав Ранђеловић док је руководилац Центра за осигурање квалитета Данијела Ђукић информисала све присутне о ПИРЛС студији, корацима у реализацији као и особеностима процеса тестирања. Након излагања, присутни су у оквиру дискусије имали прилику да се додатно информишу, размене ставове, искуства. У веома пријатној и конструктивној атмосфери  званично је обележен почетак спровођења веома  значајне студије за образовни систем Републике Србије.