Извештај о резултатима завршног испита за школску 2023/24. годину

28. 8. 2024. Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања припремио је национални извештај о резултатима завршног испита на крају основног образовања за школску 2023/24. годину. Анализа је приказана у два документа – један обрађује податке о постигнућима ученика који су тестове решавали на српском језику, док се други односи на постигнућа ученика који су полагали испит на језику своје националне мањине. Извештаји садрже кључне налазе за систем у целини и за нивое школских управа, округа и општина. На тај начин омогућено је стручној јавности, запосленима у школама, стручним друштвима и креаторима обука за наставнике да стекну увид у постојеће стање и осмисле и реализују активности у циљу побољшања резултата.