Припрема за пробу државне матуре 2023

25.11.2022. У просторијама Завода одржани су први састанци стручних радних група, које ће током следећих седмица радити на припреми задатака за пробу државне матуре. Биће припремљени задаци из српског и осам матерњих језика националних мањина, затим из математике, историје, географије, биологије, физике, хемије, страних језика (енглеског, француског, руског, шпанског, италијанског и немачког), психологије, социологије, филозофије, затим из 14 стручних предмета за ученике средњестручних школа, као и предмета важних за уметничку матуру.

Проба државне матуре одржаће се 31.маја, 01. и 02.јуна 2023., у организацији Завода и Министарства просвете, а биће тестирани ученици који су сада трећи разред средњих школа. Они ће бити и прва генерација која треба да полаже званичну државну матуру 2024. године.