PIRLS Western Balkan Meeting, Сплит

У периоду од 21-23-09.2020 одржан је 3. састанак националних координатора ПИРЛС 2021,  тзв. динарског подручја у Сплиту.  Састанак је одржан онлајн, а представници Србије били су директор Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања Др Бранислав Ранђеловић (Национални координатор) и руководилац Центра за осигурање рада установа Данијела Ђукић (асистент Националног координатора ПИРЛС истраживања).

Током првог дана, на уводној сесији, Др Ранђеловић је говорио о изазовима са којима се Национални ПИРЛС 2021 тим Србије сусрео током спровођења пробног тестирања у марту текуће године. Другог дана на отвореним сесијама дискутовало се о актуелним ситуацијама у школама, специфичностима и плановима за реализацију наставе и условима у којима се организује рад у школама у новој школској години током трајања пандемије изазване вирусом Ковид 19Данијела Ђукић је у оквиру свог излагања представила планове и карактеристике организовања рада школа и наставе у Републици Србији.

Размена искустава и дискусија о специфичностима везаним за планирање почетка нове школске године допринели су са једне стране усаглашавању процедура за међународно тестирање у нашем региону а са друге стране осигурању чвршћих партнерских односа и стручне размене међу земљама учесницама.