Први вебинар пројекта А-Селфи (Дигитална зрелост школа)

16.12.2020.  Имплементација Дигитална школа – европског пилот програма у 20 школа почела је вебинаром одржаним 16. децембра 2020. године, коме су присуствовали национални координатори пројекта Катарина Алексић (ЗВКОВ) и Данијела Шћепановић (МПНТР), национални ментори Катарина Вељковић и Владан Младеновић, школски координатори, директори и наставници.

Критеријуми за одабир школа били су успешно спроведено Селфи самовредновање које је показало њихову дигиталну зрелост и спремност за даље унапређење ефикасног коришћења технологија за развој дигиталног образовања и географска позиција чиме су укључене школе из свих крајева Републике Србије. На одржаном вебинару школски координатори су имали прилику да се упознају са националним менторима са којима ће сарађивати у наредном периоду као и да се информишу о појединостима програма и задацима који их чекају на њиховом дигиталном путовању.

Школе учеснице програма су Техничка школа „9.мај” (Бачка Паланка), Електротехничка школа „Никола Тесла” (Београд), Техничка школа (Ужице), ОШ „21. октобар” (Крагујевац), Прва крагујевачка гимназија (Крагујевац), Средња стручна школа (Крагујевац), Машинска техничка школа „14. октобар” (Краљево), ОШ „Нада Поповић” (Крушевац), Техничка школа (Зајечар), ОШ „Светозар Марковић” (Београд), ОШ „Бранислав Нушић” (Београд), ОШ „Нада Пурић” (Ваљево), ОШ „Вук Караџић” (Лесковац), Гимназија „Бора Станковић” (Ниш), ЕТШ „Никола Тесла” (Ниш), ОШ „Иван Горан Ковачић” (Нишка Бања), ОШ „Момчило Поповић Озрен” (Параћин), ОШ „Петар Лековић” (Пожега), ОШ „Ђура Јакшић” (Ћуприја) и „ОШ Милош Црњански” (Београд).

Све информације о програму налазе се на веб-сајту програма на следећем линку https://awards4selfie.eu/sr/