Данас и сутра пробни завршни испит за осмаке

22.03.2024. Данас и сутра се у свим основним школама у Србији спроводи проба завршног испита, у којој ће учествовати ученици осмих разреда. Завод је са својим стручним радним групама припремио задатке, који су достављени школама путем посебног портала, у електронској форми.

Пробни завршни испит има две основне функције. Прва је да кандидати и особље у школама испробају све процедуре у реализацији завршног испита, како би на завршном испиту у другој половини јуна ове године све функционисало како треба и без грешке. Друга је да ђаци тестирају своје знање и открију евентуалне пропусте, како би их уз додатне напоре и учење до јуна исправили.

Свим осмацима, њиховим наставницима и родитељима желимо успешан рад на пробном завшеном испиту.